Našli domov

Vloženo:

Acarai, hledá sebevědomé majitele

zhlédnuto: 8 657x
Pohlaví: 
pes (samec)
Věk psa: 
3
Místo: 
Hradecká 6, Praha 3
PP: 
ano
Číslo čipu / tetování: 
-
Zbarvení:  
znaky
Finanční podmínky: 
adopce
Cena: 
-
Majitel/útulek: 
hovawarti v nouzi - Simkovi
Tel. kontakt: 
+420734146967
Email: 
info@hovawartivnouzi.cz
WWW: 
www stránka

Aki je tříletý hovawart s průkazem původu. Je to pes vhodný pro zkušeného majitele, který ví co chce a dá to Akimu jasně najevo.
Je hodně citlivý, stačí se na něj škaredě podívat a už ho mrzí co provedl. Bojí se o sebe i o své lidi a pořád by všechno chránil a hlídal. Nechá toho, když věří že to člověk vidí a vyřeší sám. Potřebuje vyrovnaného a odhodlaného pánečka. I přes svou ochotu poslechnout a být “hodný pes” umí nepříjemně vyjet na číšníka s vaším pivem, cizího podezřelého na ulici a samozřejmě na pošťáka:) Je třeba nenechat se nachytat a klidně a jasně sdělit, co se očekává. Jeho nový člověk si bude muset umět poradit s nadšeným a semtam zbrklým psem.
V povaze je lehce nejistý, hlavně ve stresových situacích. Pokud získá důvěru ve svého člověka, je oddaný, něžný a mazlivý.
Ve smečce zaujímá podřízené místo a je za ně rád. Bude mu líp s jiným psím kamarádem. Nechá se komandovat i od yorka.
S ostatními psy se po seznámení snáší v pohodě. I se samci – pokud ví, kde je jeho místo ve smečce. Na procházce má o psy velký zájem a občas dřív koná než myslí – vystřelí, postupně zpomaluje a vydatně vrčí. Po seznámení je ale ovladatelný a psů si nevšímá. Aki není vhodný k úplně malým dětem, právě kvůli své nejistotě. Větší děti, které jsou schopné respektovat jeho prostor, problém nebudou.
Je neskutečně pracovitý. Je nadšený pro jakýkoli výcvik, skákání přes překážky, aportování, přetahování se … při práci působí dojmem snaživého šprta. Reaguje rychle, lehce, má zájem. Miluje aporty a peška.
Aki, ač s průkazem původu, není vhodný do chovu. Hlavně kvůli své povaze. Bude ale výborný parťák na jakýkoliv výcvik a aktivity se psy – dogtrekking, canikros, sportovní kynologie, agility, obedience, dogdancing, flyball atd …
Než půjde do adopce, dostanou jeho noví majitelé veškerou podporu od dočaskářů, kteří ho znají a vědí jak na něj.

Informace získáte u Ivy 734 146967, Jirky 604 287028 nebo u Lucky 775 640 874, kteří mají Akiho v dočasné péči

4 komentáře

 1. Jiří Simek napsal:

  Akimu se podařilo najít novou milující rodinu. Přejeme mu, aby se rychle aklimatizoval a sžil se členy nové rodiny.

 2. Milena Bustová napsal:

  Akiho jsem měla na hlídání 4 dny a na to, že hovawarti mě nijak zvlášť neoslovují, Aki mě zaujal. Opravdu stačí, když člověk ví co chce a dá to Akimu klidně a jasně najevo. Pak funguje bez problému a leze láskou člověku po hlavě 🙂

 3. Iva Simková napsal:

  Aki se v dočasné péči učí jak se zachovat ve stresových situacích a jde mu to moc dobře, velmi dobře již ustává náhlé pohlazení, obejmutí, případně i nechtěné přišlápnutí. Učí se seznamování se psy. Aki je připraven jít do nového domova. nový majitel dostane veškeré informace a plnou podporu, Aki není agresor je pouze nejistý

 4. Iva Simková napsal:

  Acarai se úspěšně zpotavil z operace entropia (vchlípení víčka) a může tak již do nového domova, v brzké době ho čeká ještě ošetření Dornovo metodou a sekvence Bowenových masáží. Velmi pozitivně reaguje na nasazenou aromaterapii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *